01.12.2020
VÁNOČNÍ STROMKY

Pokud máte zájem o zakoupení vánočního stromečku (smrčku) z obecních lesů, můžete si jej objednat na radnici ve Stráži osobně nebo telefonicky na č. 374 780 991 nejpozději do 15. prosince.

Termín prodeje stromků bude prostřednictvím obecního rozhlasu včas oznámen.

stromek

Doporučení ČLnK pro pacienty - zajištění léků během karantény

Správa hřbitovů

SPRÁVA HŘBITOVŮ ve Stráži a v Bernarticích

hrbitov1

Vstupní brána hřbitova ve Stráži

hrbitov2

STRÁŽ

hrbitov3
BERNARTICE

Provozovatelem i správcem obou hřbitovů je Městys Stráž, který zajišťuje veškerou evidenci hřbitova tzn. nájemce hrobových míst, vlastníky hrobových zařízení a evidenci pochovaných zesnulých a uložených ostatků a další evidenci stanovenou zákonem o pohřebnictví. Na provozovatele je třeba se obracet při všech činnostech prováděných na hřbitovech - tzn. pohřby, uložení a nebo vyjmutí uren, zřízení nových hrobů, oprava hrobů a pomníků, rušení hrobů, a při každé změně související s uzavřenou nájemní smlouvou a příslušnou evidencí.